YAYLALARDAKİ OTEL ARAZİLERİ KONUŞULDU

4 ay önce
YAYLALARDAKİ OTEL ARAZİLERİ KONUŞULDU için yorumlar kapalı
YAYLALARDAKİ OTEL ARAZİLERİ KONUŞULDU
Reklam

Vali Harun Sarıfakıoğulları, turizmin öncelikleri arasında olduğunu söyledi.

Vali Sarıfakıoğulları, Giresun Otelcileri ve Turizm işletmecileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. Yemekte, yaylalardaki otel arazileri ve Giresun Adası konuşuldu.

Vali Harun Sarıfakıoğulları, Giresun’un gelişimine katkı sağlamak noktasında birinci önceliklerinin turizm olduğuna dikkat çekerek, “Giresun’da göreve başladığımız zaman önceliklerimiz arasında turizmin de olduğunu beyan ederek, küçük dokunuşlarla çok büyük bir turist potansiyelini bölgemize, ilimize çekmenin mümkün olacağını söylemiştim. Bu konuda arkadaşlarımızla beraber neler yapabilirizin arayışı içerisinde bir takım çalışmalar gerçekleştirdik. Giresun’u bölgemizde cazibe merkezi haline getirmenin yollarını arayarak, çalışmalarımızı ve projelerimizi hızlandırmaya başladık. Bu çalışmaları yaparken de sektörün önde gelenleri ve dinamikleri ile sürekli istişarelerde bulunduk. Gerçekten ilimizde çok bakir ve turizm potansiyeli yüksek değerlerimiz var. Biz bunları ön plana çıkarma gayreti içerisindeyiz. Bu çalışmaları yaparken de turistik otel işletmecilerini davet etmek suretiyle bir turizm envanteri ve yol haritası çıkarmayı hedefledik. Bu tür toplantılarla da orta ve uzun vadeli neler yapabileceğimizi hep beraber değerlendirmekteyiz. İlimizdeki bu potansiyeli, elimizdeki imkanlarla birleştirerek, inşallah bunları en verimli şekilde değerlendirerek, bu potansiyeli daha dinamik hale getirmeye çalışacağız” dedi.

Giresun’daki turizm işletmecileri de ilimizde turizme yönelik gerçekleştirilen çalışmaların memnuniyet verici olduğunu, bu tür toplantıların düzenli olarak sürdürülmesi gerektiğinin önemine vurgu yaparak, katkılarından dolayı Vali Sarıfakıoğulları’na teşekkür ettiler.

Powered by WPeMatico

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık