TÜRK AMERİKAN GİRESUNLULAR KONGRE’YE GİDİYOR

TÜRK AMERİKAN GİRESUNLULAR KONGRE’YE GİDİYOR
Reklam

HASAN ÇELİK/ABD

Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk kurulan Türk Amerikan Giresunlular Derneği’nde kongre kararı alındı. Yönetim kurulunun almış olduğu kararla, 21 Şubat 2016 Pazar günü Olağan Genel Kurulda yönetim kurulu seçimi de yapılacak. Genel Kurulda mevcut Başkan Nurettin Oflu ile İlhan Kodalak’ın hazırlayacağı listeler yarışacak.

SEBAHATTİN AYDIN ADAY DEĞİL

Amerika Giresunlular Derneği Kurucu Başkanı Sebahattin Aydın, işlerinin yoğunluğundan dolayı, derneğe gerekli zaman ayıramayacağından aday olmayacağını açıkladı. Aydın, Türk Amerikan Giresunlular Derneği’nin çalışmalarına destek vereceğini belirtti.

YOĞUN BASKI ÜZERİNE YENİDEN ADAY OLDU

Daha önce özel nedenlerden dolayı aday olmayacağını açıklayan Nurettin Oflu, bazı iş adamlarından ve kamuoyundan gelen yoğun baskılar sonucunda, önceki akşam yapılan toplantı sonunda tekrar Türk Amerikan Giresunlular Derneği başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

KONGRE 21 ŞUBAT’TA

Amerikan Giresunlular Derneğinde, daha önce Olan Genel Kurulun yapılacağı tarih 13 Şubat olarak belirlenmişti. Söz konusu tarihte bazı çalışmaların ve yoğunluk olacağından dolayı Yönetim Kurulu ikinci kez toplanarak 21 Şubat 2016 Pazar günü olarak yeni bir tarih belirlendiğini kamuoyuna duyuruldu.

21 Şubat’ta olağanüstü genel kurul kararı alan Amerika Giresunlular Derneğinde seçim çalışmalarının başladığı belirtildi.

“ÇALIŞMALARIMIZIN DEVAMINI ARZU EDİYORUZ”

Türk Amerikan Giresunlular Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan Nurettin Oflu, imzalı yapılan açıklamada şunlara yer verildi;

“Önceki akşam Dernek Yönetim Kurulunca yeni alınan kararla, 21 Şubat 2016 Pazar günü olağanüstü genel kurul ve Başkanlık seçimi yapılmasına karar verilmiştir.

Başkanlık seçimi için aday olmak isteyenler çalışmalarına başlayabilmeleri. Dernek tüzüğüne göre seçimlerde oy kullanmak isteyen üyelerin aktif olması ve seçimden altı hafta önce aidatlarını ödemiş olmaları gerekmektedir. 30 Aralık 2015 Çarşamba günü gece 12.00’ye kadar aidatlarını ödeyen üyelerimiz yapılacak Genel kurulda ve Başkanlık seçiminde oy kullanabileceklerdir.

Derneğimizin çalışmalarını daha iyi sürdürebilmesi, büyümesi, kurumsallaşma anlamında daha iyi yol alabilmesi ve aktivitelerine ara vermeden ve artırması doğrultusunda, Dernek Yönetiminin almış olduğu karar, camiamıza hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz. Yeniden oluşacak yönetim kurulunun mücadelemize ve derneğimize yeni bir ivme kazandırmasını ümit ediyor ve bugüne kadar yapılan güzel çalışmaların devamını arzu ediyoruz.”

nurettin_oflu1-(2)

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık