TİREBOLU’DA SERACILIK KURSUNA YOĞUN İLGİ

3 ay önce
TİREBOLU’DA SERACILIK KURSUNA YOĞUN İLGİ için yorumlar kapalı
TİREBOLU’DA SERACILIK KURSUNA YOĞUN İLGİ
Reklam

Tirebolu İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa açılan Örtü Altı Sebze Yetiştiriciliği (Seracılık) Kursu başladı. Kursa özellikle köylerde oturan çiftçiler yoğun ilgi gösterdiler.

Pazartesi günü başlayan kurs çalışmaları Cumhuriyet Ortaokulu’nda yapılıyor. Kursu başarıyla bitiren çiftçilere proje kapsamında sera verilecek. Kurs çalışmalarının yaklaşık 3 ay süreceğini bildiren yetkililer, ilçede seracılıkla ilgili projenin, Fındıkta Alan Bazlı Gelir Desteğinden yararlanamayan Doğancı, Düzköy, Arageriş ve Yılgın gibi köylerdeki çiftçilere yönelik olacağını ifade ettiler. Seracılık Kursu’na katılan çiftçiler, hafta içi mesai saatinden sonra Cumhuriyet Ortaokulu’nda pratik eğitime tabii tutuluyorlar. Kursiyerler daha sonra da arazi üzerinde uygulama yapacaklar.

Tirebolu’da ilk kez açılan Seracılık Kursuna beklenenden fazla ilgi gösterilmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren İlçe Tarım Müdürü İbrahim Gencan ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu, teknik elemanlar tarafından verilen kursun üreticiler açısından çok yararlı olacağını ifade ettiler.

Powered by WPeMatico

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık