TİREBOLU SHM, 855 BİN LİRA DESTEKTE BULUNDU

TİREBOLU SHM, 855 BİN LİRA DESTEKTE BULUNDU
Reklam

Tirebolu ile birlikte Giresun’un doğu kesiminde kalan 8 ilçesine hizmet veren Sosyal Hizmetler Merkezi’nin, son bir yılda 855 bin liralık ekonomik destek sağladığı bildirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Tirebolu Sosyal Hizmetler Merkezi’nin, geride bıraktığımız 2015 yılında 661 kişiye toplam olarak 855 bin 500 liralık ekonomik destek sağladığı belirtildi.

Giresun’un doğu kesiminde kalan 8 ilçesine hizmet veren ve merkezi Tirebolu’da bulunan Sosyal Hizmetler Kurumu; 2015 yılı içinde 151 kişiyi sosyal ekonomik destek hizmetlerinden yararlandırırken, önceki yıllardan yardım almakta olan 60 ailenin değerlendirilmesini yaparak, bu sayının 50’ye düşmesini karar altına aldı.

Kuruma, evde bakım hizmetlerinden yararlanmak için başvuru yapan 63 kişiden 14’ünün bu hizmetten yararlandığı kaydedilirken;özel bakım ve huzur evine yerleşmek için müracaatta bulunan 17 kişiden 6’sının uygun kuruluşlara yerleştirildiği bildirildi.

Kurum müdürü Durmuş Ali Aydın, 2015 yılında 420 kişiye doğum yardımı yapıldığını belirterek, kadına yönelik hizmetler kapsamında 13 kadın ve 8 çocuğu, kadın konuk evlerine yerleştirdiklerini ve istismara maruz kalmış 12 çocuğu da koruma altına aldıklarını kaydetti.

İlimizin doğu kesiminde kalan Espiye, Yağlıdere, Tirebolu, Güce, Doğankent, Görele, Çanakçı ve Eynesil ilçelerine hizmet götüren Sosyal Hizmetler Kurumu’nun geride kalan yıl içinde 63 kişiye eğitim ve danışmanlık hizmeti verdiği, ayrıca Dünya Kadınlar Günü kapsamında kadına yönelik şiddet ve ailenin korunmasına yönelik 150 kişiyi eğitime tabii tuttuğu ifade edilirken; eğitim kurumlarında şiddetin önlenmesi ve azaltılmasına yönelik eylem planı çerçevesinde Tirebolu ilçe sınırları içersin de bulunan 8 lise, 10 orta okul ve 10’da ilkokulda seminer ve söyleşiler düzenlendiği kaydedildi.

Öte yandan, merkezi Tirebolu’da bulunan Sosyal Hizmetler Kurumu’nda, biri müdür olmak üzere toplam 17 uzman personel görev yapıyor. Merkezin Tirebolu’da faaliyete geçmesi yaklaşık 3’ncü yılını dolduruyor.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık