TİREBOLU HEM’DEN, BUDAMA KURSU

TİREBOLU HEM’DEN, BUDAMA KURSU
Reklam

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün, İlçe Tarım Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği Meyve Ağaçlarını Budama Kursuna üreticiler yoğun ilgi gösteriyor.

Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İlçe Gıda-Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile işbirliği yaparak, 2 ayrı bölümde Meyve Ağaçlarını Budama Kursu açtı.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu, üreticilere yönelik olarak açılan söz konusu kursun yoğun ilgi gördüğünü belirterek, biri merkezde ve diğeri de Ketençukur Köyünde açılan kursa 80 kursiyerin katıldığını söyledi.

88 saat süreli olan Meyve Ağaçlarını Budama Kursunda katılımcılara uygulamalı eğitim verilirken; kursiyerler gübreleme konusunda da bilgilendiriliyor.  Ocak ayında bitecek olan kurs sonunda başarı gösteren kursiyerlere sertifika verilecek.

Tirebolu merkezde Cumhuriyet Ortaokulu’nda ve kırsal kesimde ise Ketençukur Köyünde gerçekleştirilen Budama Kursunun başarıyla devam ettiğini bildiren yetkililer, yeterli sayıda müracaat olduğunda, üreticilere yönelik başka kurslar da açılabileceğini ifade ettiler.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık