PKK’NIN KARADENİZ PLANINA DİKKAT!

PKK’NIN KARADENİZ PLANINA DİKKAT!
Reklam

Özellikle son aylarda Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ağır darbe yiyen bölücü terör örgütü PKK’nın kış aylarında da eylem yapmayı planladığı öğrenildi. Doğu ve Güneydoğu bölgesinin yanı sıra Karadeniz’de de kaos planlarını saklamadığı öğrenilen örgüt militanlarının geçmiş yılların aksine bu defa kış mevsiminde de harekete geçmeyi planladığı belirtiliyor. PKK’nın lider kadrosunda yer alan Cemil Bayık ve Murat Karayılan’dan talimat alan teröristlerin, 1 Kasım’da yapılan genel seçimler sonrasında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin en yüksek oranda oy aldığı Karadeniz’in hedefte olduğu vurgulanıyor.

Uzmanlar, PKK’nın saldırılarının eskisi gibi kışın bitmeyeceğini, karlar eriyinceye dek şehirlere ve belirlenen stratejik hedeflere saldırı düzenleyebileceğini vurgulayarak Türkiye’yi kışın da rahatsız edeceği ifade ediliyor.

Karadeniz’e yönelik bir yapılanma içinde olan örgütün, bu bölgedeki faaliyeti istihbarat birimleri tarafından da yakından takip ediliyor.

Karadeniz’e ulaşmayı hedefleyen PKK’nın strateji değişikliğine gitmesinin özellikle emniyet istihbaratı konusunda en zayıf il olarak düşündükleri Giresun üzerinden gerçekleştirmeyi seçmelerinin manidar olduğu vurgulanıyor.

YAKIN GEÇMİŞTE NE OLMUŞTU

Bilindiği üzere; Ağustos başında Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi kırsalında, ‘dur’ ihtarına uymayan bölücü terör örgütü mensubu bir grupla sıcak temas sağlanmıştı. Ancak grup arazi yapısından dolayı izini kaybettirmişti.

Bir süre dağlarda saklanan PKK’lı teröristler, 26 Eylül’de yeniden harekete geçerek bu defa Güce ilçesine uzun namlulu silah ve roketatarlarla saldırı düzenlemişti. Beklenmedik anda, beklenmedik bir yerde ortaya çıkan PKK’lılar o esnada çevrede bulunan düğünde bulunan 3 masum vatandaşımızı yaralamıştı.

Bu olayın şoku henüz atlatılamamışken 1 hafta sonra Tirebolu’nun Arslancık köyünde bir ihbarı değerlendiren Jandarma timine teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açılmış ve 1 uzman çavuş yaralanmıştı.

TALİMATLAR BAYIK VEKARAYILAN’DA MI?

Yine bu olaydan sonra sırra kadem basan teröristlerin PKK terör örgütünün üst düzey iki yöneticisi Cemil Bayık ve Murat Karayılan’dan aldıkları talimatla Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin dışında özellikle Ak Parti’nin en fazla destek aldığı Karadeniz’de sansasyonel eylem planladıkları edinilen bilgiler arasında.

KARAYILAN PLANLARI AÇIKLADI

Diğer yandan PKK üyelerine telsizle seslenen KCK Yürütme Konseyi Üyesi Murat Karayılan, seçimleri stratejik bir çalışma olarak görmediğini belirtti.

Karayılan, “Hareket olarak bizim için stratejik olan seçimler değil, devrimci mücadeledir.

AKP, seçim ardından tekrardan bize karşı savaş ilan etmiştir. Çünkü Türkiye’de her kesime karşı baskı politikası yürüterek geri adım attırmaktadır. Bize de geri adım attırmak istemektedir. Ama Erdoğan ve AKP yöneticileri iyi bilmeliler ki PKK ve Kürdistan halkı asla ve asla onların karşısında geri adım atmayacaktır. Tersine faşizmin zulmüne ve sömürgeci zihniyete karşı, halkımızın ve hareketimizin direnişi daha da yükselecektir” diyerek planlarını deşifre ediyor.

HABER&ANALİZ: CANDEMİR SARI

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık