O DOÇENT GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

O DOÇENT GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI
Reklam

Yaklaşık 1100 akademisyen devleti katliam yapmakla suçlayan bir bildiriye imza atan Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dilek Özhan Koçak hakkında soruşturma başlatıldı ve bu süreçte de açığa alındı.

PKK terörünü perdeleyip, HDP’nin terör örgütünü arkalayan sözlerine paralel ifadeler içeren bildiriye imza koyan akademisyenlere tepkiler çığ gibi.

Hiçbir ülkenin kendi sınırları içerisinde “öz yönetim ilan ettik burayı biz yöneteceğiz” şeklindeki bir kalkışmaya izin vermeyeceğini bile bile skandal bildiriye imza koyan Koçak’ın Güvenlik güçlerinin şehirleri savaş alanına çeviren, hendek ve barikatlarla yerleşim birimlerini yaşanmaz hale getiren terör örgütü mensuplarına karşı yaptığı operasyonlar için bir grup akademisyen ‘katliam’ yakıştırması yapması tepki toplamıştı.

ATTAR, “ÜNİVERSİTEMİZİN HASSASİYETLERİ VAR”

Önceki akşam Yazı İşleri Müdürümüz Candemir Sarı ile görüşen Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, özel açıklamada bulundu. Sorularımızı yanıtlayan Attar, “Giresun Üniversitesi milli hassasiyetleri olan bir kurumdur. Konuyu yakından takip ediyoruz. Hukuksal açıdan ne öngörülüyorsa o yapılacaktır” demişti.

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA

Giresun Üniversitesinden yapılan açıklama şu şekilde;

“PKK terör örgütüne karşı yürütülen operasyonları “katliam” olarak nitelendiren ve teröre destek amaçlı yayınlanan bildiri kapsamında üniversitemizce ivedilikle soruşturma başlatılmış ve Yükseköğretim Kurumları Yönetici, Öğretim Elemanı ve Memurları Disiplin Yönetmeliği’nin 26. Maddesi uyarınca görevden uzaklaştırılma kararı da alınmıştır.”

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık