KAR, TİREBOLU’DA HAYATI DURDURDU!

KAR, TİREBOLU’DA HAYATI DURDURDU!
Reklam

Son 3 gündür devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle ilçenin köylerle bağlantısı kesildi, esnaflar dükkanlarını açamadı ve şehir içi ulaşım aksadı…

Tirebolu ve yöresinde geçtiğimiz Cumartesi gecesi başlayan ve gittikçe şiddetini arttıran kar yağışı, ilçede hayatı alt-üst etti. Yoğun kar yağışı Pazar ve Pazartesi günü de devam ederken; ilçede çok sayıda köyle bağlantı kesildi.

Sibirya’dan gelen ve özellikle sahil kesimindeki yerleşim birimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Tirebolu’da şehir içi ulaşımı büyük ölçüde aksadı. İlçe merkezinde 50 santimi aşan kar yüzünden bazı esnaflar dükkanlarını açamadı.

Bu arada, yoğun kardan kapanan köy yollarının açılması için çaba gösterilirken; yağışın devam etmesi yüzünden açılan yolların yeniden kapandığı bildirildi. Tirebolu’da halen 40’tan fazla köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu bildirilirken; bazı köylerde yaşanan elektrik kesintilerinin, kırsal kesimdeki vatandaşları zor durumda bıraktığı ifade ediliyor.

Öte yandan, kar yağışının Salı gününden itibaren durması üzerine Belediye Ekipleri, şehir içinde kardan kaplı yolları trafiğe uygun hale getirmeye ve ana arterleri açmaya çalışıyor. Kardan olumsuz yönde etkilenen ilçe esnafları da ellerine aldıkları kazma-kürekle dükkanlarının önünü açmak için büyük gayret gösteriyorlar.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık