KAR GERİ DÖNÜYOR!

KAR GERİ DÖNÜYOR!
Reklam

Bölgemize ve ilimiz bugünden itibaren yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Hava sıcaklığı hissedilir derecede düşecek. Meteoroloji verilerine göre kar yağışının hafta sonu etkili olması bekleniyor. Öte yandan dün etkili olan kuvvetli lodos hayatı olumsuz yönde etkiledi. Yağlıdere’de şiddetli rüzgar nedeniyle bir evin çatısı park halindeki araçların üzerine devrildi. Şans eseri ölen yada yaralanan olmadı.

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yeni haftaya Orta Avrupa’dan gelip Akdeniz üzerinden nemini toplayan soğuk ve yağışlı sistemin etkisiyle girileceği belirtildi.

Soğuk ve yağışlı sistemin bu gece itibarıyla Kastamonu ve Sinop çevrelerinde kar, yarın Samsun-Ordu ve Giresun sahil bandında yağmur ve karla karışık yağmur, diğer yerlerde ise kar yağışı şeklinde kendini göstereceği vurgulanan açıklamada, kar yağışının bu akşam Kastamonu ve Sinop çevreleri, yarın ise Amasya ve Tokat ile Samsun ve Ordu’nun iç kesimlerinde zaman zaman kuvvetli olmasının beklendiği bildirildi.

Sinop-Ordu arası sahil bandında 20 Ocak Çarşamba günü sabah saatlerinde kar yağışı geçişlerinin görüleceği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“21 Ocak Perşembe günü ise bölgemizde sadece Kastamonu’nun iç kesimlerinde, Sinop’un güney ve Çorum’un kuzey kesimlerinde kar yağışı beklenmekte, diğer yerlerde ise parçalı çok bulutlu bir hava beklenmektedir. 22 Ocak Cuma gününden itibaren ise sistemin genişlemesi ve kuzeyden soğuk havayla beslenmesi nedeniyle tüm bölgede deniz etkili kar yağışları görülecektir. Bu sistemin etkisi ve yoğunluğunun daha fazla olacağı öngörülmektedir. Rüzgarın batılı ve kuzeybatılı yönlerden denizlerde fırtına, kıyı kesimlerde ise kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde saatte 50-75 kilometre eseceği tahmin edilmektedir.”

Açıklamada, vatandaşlara ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı, su sayaçlarında donmalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları uyarısında bulunuldu.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık