KANSER TARAMALARINA TEŞEKKÜR

KANSER TARAMALARINA TEŞEKKÜR
Reklam

Tirebolu 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ve Yağlıdere Üçtepe Aile Sağlığı Merkezinde yapılan taramalar Halk Sağlığı Müdürlüğü’nce başarılı bulundu ve Teşekkür Belgesi ile ödüllendirildi. Tirebolu 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde son üç ayda 70 kişiye, Yağlıdere Üçtepe Aile Sağlığı Merkezinde 96 kişiye Serviks Kanseri taraması yapıldı.

Teşekkür Belgeleri İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ahmet Bal, Genel Sekreter Opr. Dr. Hasan Hüseyin Arslantürk, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fazıl Özden, Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü Hüseyin Savaşerinin katılımlarıyla verildi. Tirebolu 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde 3 Aile Hekimi Birimine, Tirebolu Toplum Sağlığı Merkezinde 1 Ebeye ve Yağlıdere Üçtepe Aile Sağlığı Merkezinde 2 Aile Hekimi Birimine, Yağlıdere Toplum Sağlığı Merkezinde 3 Ebeye Teşekkür Belgeleri verildi.

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fazıl Özden; “Ülkemizde üç kanser türü taranmaktadır. Bu kanser türleri; Meme Kanseri, Kolorektal Kanser ve Serviks Kanser taramalarıdır. Serviks kanseri taraması 30-65 yaş kadın, Meme kanseri taraması 40-69 yaş kadın ve Kolorektal kanser taraması 50-70 yaş kadın ve erkeklere yapılmaktadır. Bu kapsamda ilimizde kanser taramaları gerek KETEM de gerekse Aile Hekimliği Birimlerinde Toplum Sağlığı personellerimiz tarafından yapılmaktadır. Bu taramaların il bazında tüm aile hekimliği tarafından yapılması, Bakanlığımızın belirlediği yıllık hedefe ulaşmasında destek sağlayacaktır” dedi.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık