HOŞÇAKAL 2015 YILI

HOŞÇAKAL 2015 YILI
Reklam

Bir yıl daha bugün sona eriyor. Bu gece saatler 24.00’ı gösterdiğinde 2015 yılına ‘Hoşça Kal’ 2016 yılına ‘Merhaba’ diyeceğiz.

Acısı ve tatlısıyla koca bir yılı daha geride bıraktık. 2015 yılı oldukça hareketli ve renkli geçti. 2015 yılında önemli gelişmelere yaşanırken, 2 genel seçimde farklı sonuçlar ortaya çıktı.

2015 yılında Türkiye iki kez sandık başına gitti. 7 Haziran ve 1 Kasım genel seçimleri Giresun’da da farklı sonuçlandı. 7 Haziran genel seçimlerinde, Giresunlu seçmen, 2 AK Partili, 1 CHP’li ve 1’de MHP Milletvekili seçerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderdi. AK Parti’den Turhan Alçelik, Adem Tatlı, CHP’den Bülent Bektaşoğlu, MHP’den de Orhan Erzurum Milletvekili seçildi.

1 Kasım genel seçimlerinde ise Giresunlu seçmen TBMM’ye AK Parti’den 3, CHP’den 1 Milletvekiline yetki verdi. AK Parti’den Nurettin Canikli, Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk, CHP’den Bülent Bektaşoğlu milletvekili seçildi. 7 Haziran’da MHP’den Milletvekili seçilen Orhan Erzurum, 1 Kasım’da yetki alamadı. Erzurum, Giresun’un en kısa dönem milletvekili olarak tarihe geçti.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık