HEDEF; HER MEVSİM TURİZM

HEDEF; HER MEVSİM TURİZM
Reklam

Giresun Valisi Hasan Karahan, kentin önemli bir turizm destinasyon merkezi haline gelmeye başladığını belirterek, “Turistlerin Giresun’da daha uzun süre kalmaları, Giresun tarihini yakından tanımaları açısından kültür, spor, doğa ve eğlence turizmine yönelik birçok aktivitenin altyapı çalışmaları hızla devam ediyor” dedi.

Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun’un turizm potansiyelinin yüksek olduğuna dikkat çekerek, “Yaylalarımız, denizimiz ayrı ayrı güzellikte turizm mekanları, tarihi değerler, kültürel varlıklar , doğal güzelliklerle harmanlanarak ayrı birer destinasyon haline getirilerek, günübirlik ve konaklamalı programlarla paketler oluşturuldu” dedi.

Özellikle doğal güzellikler, kültürel mirasın olduğu bölgelerde, turizm için önemli destinasyon oluşturmaya devam edildiğini ifade eden Karahan, turizmde önemli mekanlardan birinin de Giresun Kalesi olduğunu vurguladı. Karahan, “2015 sezonunda Giresun Kalesi’nin tur otobüslerine açılmasıyla birlikte yurtiçi ve yurtdışı birçok acenteyi ağırlayan kalede destinasyonu daha da zenginleştirmek adına bir çok aktivite alanları hazırlanıyor. Bölgede yeni bir mağara tespit edildi ve buranın da turizme kazandırılması için çalışma yürütülüyor” dedi.

TABİAT PARKLARI

Espiye ilçesinde yapımı süren Yedideğirmenler Tabiat Parkı’nın da kalesi, taş köprüleri, mağaraları, obrukları, 7 değirmeni, ormanı, kayaları ve su ekosistemiyle eşsiz bir doğal güzelliğe sahip olduğunu söyleyen Karahan parkın önümüzdeki yaz döneminde hizmete gireceğini sözlerine ekledi.

YAYLALAR

Giresun’un 400’den fazla yaylası ile yayla cenneti olan bir şehir olduğunu ifade eden Karahan, “Yaylalarımızı koruyarak turizme kazandırma amacı ile yaptığımız çalışmalar ile Giresun Türkiye’de ön plana çıkıyor. Bu yıl geçen yıllara oranla Giresun turizminde gözle görülür bir artış yaşıyoruz. Yerli ve Arap turistler tüm yaylalarımızdan faydalanıyor ve döviz bırakıyorlar” dedi.

KAR FESTİVALLERİ

Vali Hasan Karahan, geçtiğimiz yıl Paşakonağı, Kulakkaya ve Kümbet’te gerçekleştirilen kar festivalleriyle de ilgili olarak, kar festivallerinin beklediklerinden büyük ilgi gördüğünü belirterek, Giresun yaylalarının artık yazın değil, kışın da turizme kazandırılacağını söyledi.

KUZALAN ŞELALESİ

Karahan, Kuzalan Şelalesi’nin Giresun’un turizm potansiyelinin gelişmesine ciddi katkı sunacağını söyledi. Karahan, şelalenin özellikle Arap turistlerin ilgisini çektiğini belirterek ”Turistler Şelaleyi görünce ”Cennet” diye yorumda bulunuyorlar. Bizler bu zengin coğrafyayı hep birlikte koruyarak, yaşayarak dışarıya tanıtmalıyız” diye konuştu.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık