GENÇ İLETİŞİMCİLER TRT, AA VE BYEGM’İ GEZDİ

GENÇ İLETİŞİMCİLER TRT, AA VE BYEGM’İ GEZDİ
Reklam

Tirebolu İletişim Fakültesi’nde eğitim gören öğrenciler BYEGM, TRT ve AA’yı gezdi. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından düzenlenen Genç İletişimciler Buluşması etkinliği kapsamında Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi’nde eğitim gören 6 öğrenci Ankara’da BYEGM, TRT ve Anadolu Ajansını ziyaret etti.

25-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen etkinliğe Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi, Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde okuyan 18 öğrenci ile 3 akademisyen katıldı.

İlk olarak BYEGM’yi ziyaret eden genç iletişimcilere Genel Müdür Yardımcımcısı Gözdenur Kirişçioğlu geçmişten günümüze BYEGM’nin faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Programa katılan öğrenci ve akademisyenlere hitap eden Basın Yayın Dairesi Başkanı Musa Özdemir’in haber ve metin analizi konularında yaptığı bilgilendirmenin ardından Genç İletişimcilere, BYEGM’de kariyer imkanları hakkında sunum gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüzün ardından Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) ziyaretinde bulunan genç iletişimciler, Eğitim Dairesi Başkan Yardımcısı Sabiha Akdemir ve Medya Eğitim Koordinatörü Abdurrahman Çakır’ın sunumuyla TRT ve kamu yayıncılığı hakkında bilgi edindiler. Soru-cevap bölümüyle devam eden toplantıda öğrencilerden gelen sorular doğrultusunda kurumdaki staj ve kariyer imkanları anlatıldı. Genç iletişimciler, sunumun ardından TRT’nin haber dairesi, reji odası ve haber stüdyosu gibi farklı çalışma alanlarını gözlemleme fırsatı buldu. TRT programı, TRT Yayıncılık Müzesi ziyareti ile sona erdi.

Programın ikinci günü, Ankara’nın tarihi Hamamönü semtinin gezilmesiyle başladı. Gezinin ardından Anadolu Ajansı (AA) ziyaret edildi. Kurumsal İletişim Direktörü Esra Kireççi ve Kurumsal İletişim Uzmanı Ömer Faruk Yılmaz’ın katılımıyla AA’nın faaliyet ve 100.yıl hedeflerini içeren bir sunum yapıldı ve ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Genç İletişimciler Buluşması-I, AA ziyaretinin ardından sona erdi.

İletişim Fakültelerinde verilen akademik eğitime destek olarak mesleki vizyon kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen buluşmaya katılan öğrenciler etkinlikten son derece memnun kaldıklarını söyledi. Türkiyenin çok önemli kurumlarını ziyaret etmiş olmanın kendileri açısından güzel bir deneyim olduğunu belirten öğrenciler, etkinliği düzenleyen BYEGM’ye teşekkür etti.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık