EKSİKLİKLERE RAĞMEN UMUDUMUZ TAM

2 yıl önce
Resim bulunamadı
Reklam

Bazen en son söylenecek sözleri başta söylemeyi yeğlerim…

Denizlispor karşısındaki Giresunspor’un mücadelesi kazanma hırsı ve arzusu fazlasıyla memnun etti. Ancak bireysel hatalar ve hakem faktörü puan kaybına neden oldu.

Kupada Eyüpspor karşısında lig de oynatmaya fırsat bulamadığı oyuncuları deneyerek fırsat veren teknik yönetim bunun semeresini bir nebze olsun almış gözüktü.

Özellikle Waldison De Souza’nın kendini bulması ve yeşil beyazlı takımda güzel işler başaracağının sinyallerini kaydettiği 2 golle vermesi başlı başına bir olaydır.

Zaman zaman rakip takımın defansına zor anlar yaşatan Abwo’nun bitirici vuruşlarda varlık gösterememesi haricinde forvet hattını genelde iyi bulduğumu söylemeden geçemeyeceğim.

Orta saha beklentilerin ötesinde idi. Öyle olduğu için 46, 57 ve 72’nci dakikalarda rotasyona gidildi. Teknik Direktör Sefer Yılmaz’ın tercihini Abdulaziz gibi bir futbolcudan yana neden kullanmadığına da bir anlam veremedim.

Yeşil beyazlı defansın ise özellikle gol pozisyonlarında yerlerinde olmaması, rakibini tutamaması saç baş yoldurdu.

1-0 geriden gelip 2-1 öne geçip skoru koruyamamak Giresunspor’a yakışmadı. Çotanakların skoru koruyamama hastalığından derhal kurtulması lazım…

Velhasıl; gerek teknik ve idari yönetimin, gerekse tüm takımın iyi niyetinden kuşkumuz bulunmamaktadır. Gücünü kontrolsüz harcayan Giresunspor’un teknik ve taktik olarak çalışmalara ağırlık vermesi gerekmektedir.

Şüphesiz ki, klasmanında birçok pahalı takım bulunmasına rağmen maddi ve manevi olarak herkesin gıpta ile baktığı bir Giresunspor gelecek için umut vaat etmektedir.

Yeter ki eksikliklerimizi ortadan kaldıralım, hatalarımızda ısrar etmeyelim.

Son söz orta hakem Mehmet Emre Atasoy’a…

Başta Vedat Muruqi’nin nizami golünü iptal etmesi, 2 bariz penaltı pozisyonunu görmezden gelmesi ve tüm takdir haklarını Denizli’den yana kullanması gelecek vaat ettiği iddia edilen bir hakeme yakışmadı.

Elbette hakemlerde hata yapacaktır. Lakin bu hatalar üst üste bir takımın kaderini ve skoru bariz etkiliyorsa o zaman kasıt aramak gerekir.

Netice itibariyle; hatalardan ders çıkararak geçmişe mazi, geleceğe ati diyerek önümüze bakmamız lazım.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık