ÇOCUKLAR TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞINDAN KURTARILACAK

ÇOCUKLAR TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞINDAN KURTARILACAK
Reklam

Tirebolu’nun merkez okullarından Sakarya İlkokulu Müdürlüğü, Avrupa Birliği için iddialı bir proje çalışması başlattı. Söz konusu projeyle, çocukların teknolojik bağımlılıktan kurtarılması amaçlanıyor.

Tirebolu’nun merkez ve gözde okullarından Sakarya İlkokulu, Avrupa Birliği için “Hayata Akıl Oyunlarıyla Bağlan” adı altında iddialı bir proje çalışması başlattı.

Tirebolu’da Akıl Oyunları Sınıfına sahip tek okul olan Sakarya İlkokulu’nda, çocukların teknolojik bağımlılıktan kurtarılması amacıyla başlatılan proje çalışmaları hakkında sitemize bazı açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Zihni Yılmaz, okulun fiziki eksikliklerinin büyük ölçüde tamamlandığını belirterek, “Çağımızın hastalığı olan teknoloji bağımlılığı, öğrencilerimizi yanlışlığa iterken; onların araştırma yapma kabiliyetlerini de ortadan kaldırmaktadır. Bu bağımlılıkla okul içinde ve dışında birlikte oyun oynama davranışları yok olmakta ve öfke kontrolünü yapamayan çocuklarımız büyük ölçüde sosyalleşme sorunuyla karşı karşıya kalmaktadırlar. İşte biz bu tür sorunları çözmek adına “hayata Akın Oyunlarıyla Bağlan” adı altında AB proje çalışması başlattık. Bu proje ile bünyemizde bulunan Akıl Oyunları Sınıfını daha aktif hale getirip, teneffüs saatlerinde ve okul bahçesinde yeni yaşam alanları oluşturmayı planlıyoruz. Bu tür aktivitelerle velilerin de oyunlar konusunda bilinçlendirilerek çocukları ile birlikte oyun oynama imkanı sağlayacağız. Ayrıca, yöremizde atalarımızdan kalan geleneksel oyunları da araştırarak kitap haline getirmeyi hedefliyoruz” şeklinde ifadeler kullandı.

Büyük önem verdikleri söz konusu projeyle çocukların oyunla sosyalleşmelerini ve problem çözme kabiliyetlerini arttırmayı düşündüklerini de sözlerine ekleyen Yılmaz, bu tür aktivitelerin çocukların beyin jimnastiğini güçlendirdiğini kaydederek, “Çocuklarımızı teknoloji bağımlılığından kurtarmak istiyorsak, onlara oyun oynayabilecekleri gerçek yaşam alanları sunmak zorundayız” dedi.

Öte yandan, ilçede Akıl Oyunları Sınıfına sahip tek okul olma özelliğine haiz Sakarya İlkokulu’nda taşımalılarla birlikte 220 öğrenci öğrenim görüyor. Okulda 1 müdür, 1 müdür yardımcısı ve 13 öğretmen görev yapıyor.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık