CANİKLİ GRUP BAŞKANVEKİLİ

CANİKLİ GRUP BAŞKANVEKİLİ
Reklam

AK Parti Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, 26. Dönem’de AK Parti Grup Başkanvekilliği görevine getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat arayarak AK Parti Grup Başkanvekili olması yönündeki ricasını kırmayan Canikli bu önemli görevi kabul etti.

AK Parti Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’ye siyaseten önemli görev. Canikli, AK Parti Grup Başkanvekilli oldu.

AK Parti Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, AK Parti Grup Başkanvekilliği görevine getirildi. Siyaseten parti içerisinde önemli bir göreve getirilen Canikli, grup başkanvekilleri arasında en deneyimli isim olarak dikkat çekiyor. Daha öncede grup başkanvekilliği görevinde bulunan ve dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile yakın mesai içerisinde olan Canikli’nin, kritik bir süreçte ve yeni anayasa değişikliği arifesinde yeniden bu göreve getirilmesi siyaseten gücünü bir kez daha gözler önüne derdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat arayarak AK Parti Grup Başkanvekili olması yönündeki ricasını kırmayan Canikli’nin özellikle yeni anayasa çalışmalarında büyük rol oynaması bekleniyor.

Hükümetin kurulmasının ardından AK Parti’de Meclis Başkanvekilleri ve Grup Başkanvekilleri de belli oldu.

Ahmet Aydın, Ayşenur Bahçekapılı 26. Dönemde Meclis Başkanvekilli olarak belirlendi. Öte yandan Nurettin Canikli, Naci Bostancı, İlknur İnceöz, Bülent Turan ve Osman Çakır ise Grup Başkanvekili oldu.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık