BACA TEMİZLİĞİ İHMAL EDİLMEMELİ

BACA TEMİZLİĞİ İHMAL EDİLMEMELİ
Reklam

Tirebolu Belediyesi İtfaiye Amirliği, kış mevsiminin gelmesi nedeniyle olası yangınların önlenmesi için baca temizliğine dikkat çekerek vatandaşları uyardı.

İlçe İtfaiye Amirliği tarafından yapılan açıklamada; Ev ve işyerlerimizde baca temizliğine büyük önem vermeliyiz. Konu ufak bir sorun olarak görülüyor, ancak bu tür olaylar ağır sonuçlar doğurabiliyor. Ev, işyeri ve benzeri yerlerde bulunan bacaların tıkanması halinde karbon monoksit gazı yaşam alanlarına yayılarak nefes yoluyla direkt olarak kana karışabiliyor. Gaz zehirlenmelerine karşı vatandaşlarımızın bilinçli olmaları gerekiyor. Ev ve işyerlerindeki bacalar kış mevsimi başında ve sonunda olmak üzere yılda en az 2 kere temizlenmelidir. Temizlenmeyen bacalarda oluşan kurumlar baca yangınına neden olduğunu unutmamalıyız. Tıkalı ve iyi çekmeyen bacalar can ve mal güvenliğini tehlikeye sokmaktadır. İşte bu nedenlerden dolayı vatandaşlarımızın kış mevsimine girdiğimiz bugünlerde baca temizliğine büyük önem vermeleri gerekmektedir” denildi.

Belediye İtfaiye Amirliği yetkilileri, ev ve işyerlerindeki bacaların temizlenmesi konusunda bilgili ya da sertifikalı kişilerin tercih edilmesi gerektiğini de hatırlatarak, sobaların kurulmadan baca temizliğinin mutlaka yapılması uyarısında bulundular.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık