AFETLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI

AFETLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI
Reklam

Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksekokulu’nda, Afet ve acil durumların yaratacağı olumsuz etkilere karşı korunmayı amaçlayan bilinçlendirme eğitimleri verildi.

Eğitimde; çalışanlara ve öğrencilere, afet ve acil durumların yol açtığı olumsuzlara karşı dirençli olmak, karşı karşıya kalınacak afet risklerini belirlemek ve doğa kaynaklı olayların afete dönüşerek, günlük yaşantımızı etkilemesinin önüne geçmek için hazırlıklı olmanın önemi vurgulandı.

Günlük yaşantımızda ve hayatımızın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz yerleşkelerimizde, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin güven içinde sürdürülebilmesi için alınması gereken önlemlerde yöneticilerimiz kadar, öğrencilerimizin de sorumluluklarının altı çizildi.

Sivil Savunma Uzmanı Ertuğrul Yalçın’ın hazırlayıp, sunumunu gerçekleştirdiği eğitimde; felaketlerden korunmanın ön koşulunun bilinçli yaşamaktan geçtiği, insanların tehlikelerin doğası ve afetler karşısında alınacak önlemlerde ve müdahaleler konusunda eğitilmesinin, kişide güven ve huzur içinde yaşıyorum / çalışıyorum fikrinin oluşmasına katkı sağlayacağı vurgulandı.

Programda; afet ve acil durumlardaki doğru davranış ve korunma biçimlerinden “bina tahliyesi ve tahliye yönetimi” ile afet eğitimlerinin önemli referans konularından olan ve günlük yaşantımızdaki büyük tehlike “yangın riskine” karşı alınacak önlemler ve müdahale yöntemlerine ilişkin konular işlendi.

afet_bilinclendirme-(2)

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık